Rychlé hledání

Řidítkový systém EASTON EXP

Řidítkový systém EASTON EXP

O společnosti

BORN FROM ENGINEERING. BUILT FOR PERFORMANCE.™
Před 18 lety Easton změnil tvář motocyklového světa tím, že vyvinul první sportovní hliníková „oversize“ řidítka s technologií TaperWall™. Jednoduše řečeno, tehdy žádná taková řidítka nebyla. Díky představení „oversize“ řidítek o rozměru 1 1/8 palce (28,6mm) jezdci všech úrovní objevili nové výkonnostní a pevnostní výhody této kritické části anatomie motocyklu.

 

Zatímco původní Easton řidítka již léty zestárla, technologie off-road motocyklů, stejně jako sport samotný, se značně vyvinula. Čtyřtakty dnes udávají směr. Při sledování seriálu závodů BIG AIR, procházení boxy famózního závodního okruhu v Glen Helen nebo při sledování neuvěřitelných kousků při X-Games inženýři EASTONU poznali, že už je čas na změnu. Vydali se tedy zpět k „rýsovacím prknům“ s úkolem udat nový směr ve vývoji řidítek nejen zkonstruováním nejlepších řidítek na světě, ale nejlepšího systému.

A tak se zrodil systém EXP™. Stejně jako je to s ostatními produkty, které nesou jméno EASTON: recept EXP na úspěch tkví v historií prověřeném inženýrství a výkonnosti produktů EASTON.

Proč EXP? To je jednoduchá rovnice: Inženýrství násobí Výkonnost. To je recept pro nejnovější objev v technologii motorsportu – systém řidítek EXP. EXP využívá nejen osmdesátiletých odborných znalostí EASTONU jakožto světoznámého výrobce, ale také respektuje nejnovější požadavky ze světa dvou kol.

Easton EXP – dost dobrý systém pro inženýry Eastonu. Dost dobrý pro závodní team Boost Mobile/Yamaha of Troy. Dost dobrý pro Mata Rebauda. Nejlepší ze všech, Easton EXP, je dost dobrý být jediným systémem na trhu, který může nabídnout limitovanou doživotní záruku.

 

 

Technologie

EXP BAR SYSTEM
Jedinečná kombinace prvotřídních materiálů a inženýrství, patentované konstrukce řidítek, osvědčené technologie objímek a montážních sad zajišťuje výjimečnou výkonnost. Easton EXP řidítka, objímky a montážní sady pracují společně tak, aby vám poskytly zvýšenou ovladatelnost se snížením únavy materiálu pro prodloužení životnosti.

 

 

EXP ŘIDÍTKA - použité technologie

PATENTOVANÝ MATERIÁL A VÝROBA
Easton způsobil převrat ve světě řidítek v roce 1990 představením „oversize“ řidítek TaperWall vyrobených z patentované hliníkové slitiny EA70™. Složení tohoto materiálu bylo vyvinuto v laboratořích Eastonu a nyní, o 18 let později, je Easton stále jediným výrobcem řidítek s přístupem k tomuto pozoruhodnému materiálu. Navíc, odborné znalosti firmy na poli konstrukce, výroby materiálu a tepelného zpracování zůstávají bezkonkurenční.

 

TECHNOLOGIE TAPERWALL
Před řidítky Easton TaperWall byla všechna ostatní motocyklová řidítka vyrobena se stejnou konstrukcí – stejně silnou stěnou v celé délce. Od objevení výrobního procesu TaperWall Easton vyvinul a zdokonalil tváření trubek za studena, a nastavil tak nové standardy v tomto průmyslovém odvětví. Exkluzivní počítačově řízený proces umožňuje vytvářet mnohonásobná zúžení na jedné trubce, takže stěny trubky mohou být zesíleny kdekoliv v jejich délce s neuvěřitelnou precizností. Výsledkem jsou stěny s velmi jemnými přechody, které eliminují napěťové body, tak typické pro produkty jiných výrobců. Toto zcela nové řízení výrobní technologie Easton TaperWall umožňuje přesně zkonstruovat jakoukoliv trubku pro specifickou aplikaci. Výsledné ultra-jemné přechody stěn vytvářejí mnohonásobné zóny zesílení stěn – efektivní vyztužení trubek uvnitř. Díky tomu je energie přenášena do celé délky řidítek, takže rány jsou tlumeny mnohem efektivněji a bez negativního ovlivnění pevnosti trubky.

 

1) Trubky Taperwall nabízejí maximum variací v tloušťce stěny trubky.
Výsledkem je zvýšená pevnost a snížená hmotnost.
2) Ultra jemné přechody stěn přenášejí rázovou energii volně do celé délky trubky, takže rázy jsou tlumeny bez negativního ovlivnění pevnosti.
3) Technologie TaperWall vytváří mnohonásobné zóny se zesílením – efektivně vyztužuje trubky uvnitř a na správných místech.
4) Zcela nové řízení výrobní technologie Easton TaperWall umožňuje přesně zkonstruovat jakoukoliv trubku pro specifickou aplikaci.

 

NOVÝ „OVERSIZE“ STANDARD
Po více než osm desetiletí byl Easton leaderem v konstruování a výrobě špičkových produktů pro světově nejžádanější sporty. Výrobky EASTON se osvědčily v AMA Racing (American Motorcyclist Association Racing), NHL (National Hockey League), MLB (Major League Baseball), dokonce i v Tour de France. Inženýři Eastonu rozumějí jednoduchému principu – podoba produktu jde ruku v ruce s jeho výkonností. Tento princip je aplikován pro systém řidítek EXP. Tak, jako 1 1/8“ (26,8mm) řidítka uspokojovala potřeby sportu, který se dramaticky vyvinul za poslední desetiletí, tak systém Easton EXP představuje novou fázi v technologiích pro závodění. Po nespočtu hodin testování v laboratořích inženýři Eastonu zjistili, že nová řidítka o průměru 1 3/8“ (35mm) nabízejí optimální rovnováhu mezi kvalitou řízení, hmotností a pevností ze všech rozměrů, které brali v úvahu – od původních 22mm přes 28,6mm až po 38mm.

 

INTELLIGENT FLEX
Easton je průkopníkem systému Intelligent Flex™, jehož pomocí je životnost produktu zvýšena, aniž by se přidával nadbytečný materiál nebo zvyšovala hmotnost. Intelligent Flex je klíčem k osvědčené hladině kvality a vysoké výkonnosti produktů EXP. Řidítka zůstávají tuhá a pevná a zajišťují ovladatelnost při průjezdu rychlými „whoop“ sekcemi a zatáčkami s kolejemi, přitom však nabízejí kvalitnější tlumicí schopnosti.

 

EXP PROTEKTOR
Odolný, energii absorbující protektor zapadá přesně na své místo a k připevnění se nepoužívá žádný suchý zip, který časem obvykle přestane plnit svou funkci. Přesně tvářené zpracování nabízí odolnost a stylový vzhled. Je vyroben tak, aby odolal i při těch nejtěžších závodech. Díky kompaktním rozměrům a oblým tvarům nabízí protektor spolehlivou ochranu při nárazu a při jízdě nepřekáží. Obsahuje výřez na spodní straně pro hadičku odvětrání nádrže.

 

 

EXP OBJÍMKY – POUŽITÉ TECHNOLOGIE

DISTRIBUTED STRESS TECHNOLOGY™ (DST)
Protože Easton konstruuje a vyrábí jak řidítka, tak i jejich objímky, komponenty jsou kontruovány jako integrovaný systém. Ve skutečnosti konstrukce objímek přímo ovlivňuje výkonnost a životnost řidítek. Objímky Easton EXP byly speciálně konstruovány pro řidítka EXP 35mm. Tím, že lépe přenášejí upínací napětí, konstrukce Eastonu velmi výrazně zmenšuje oblasti se špičkovým napětím – a tím snižuje možnost poruchy řidítek pod zatížením.


 

SIX vs . EIGHT™
Při vývoji systému objímek, který by měl být jak pevný, tak i lehký, byl přidán materiál tam, kde byl potřeba, a ubrán tam, kde potřeba nebyl. Konstrukce objímek EXP opustila použití čtyř šroubů o průměru 8mm a využívá konstrukci s osmi šrouby o průměru 6mm. Ta zajišťuje bezpečnou styčnou plochu mezi řidítky a objímkami, aniž by docházelo k přepětí šroubů, a přenáší upínací síly přes větší plochu.

 

MONTÁŽNÍ SADY
Konstukční oddělení Eastonu se chlubí svojí pozorností k nejmenším detailům. I když po namontování už nejsou vidět, naše montážní šrouby jsou vyrobeny z vysoce jakostní oceli SAE 12.9 s pozinkovaným povrchem. Podobně kvalitní jsou i matice Nylock® dodávané jako standard. Až uvidíte EASTON šrouby, všimněte si, že mají tovární vzhled s velmi precizními tvary a malým závitem na konci – žádné obecně používané šrouby se závitem až k hlavě, které by způsobovaly nechtěné ohýbání nebo trhaly vodicí pouzdra vašeho horního nosníku vidlice. Továrně pevné, precizně zkonstruované.

 

TOP LOCK™ DESIGN
I přes to, že se jízdní styly za poslední roky velmi změnily, nikdo se skutečně nepokusil doposud vyvinout nový systém objímek řidítek, který klade primární důraz na zvýšení bezpečnosti konstrukce. Patentovaný systém objímek Easton Top Lock™ zajišťuje maximum styčné plochy mezi řidítky a objímkami, zatímco minimalizuje bodové zatížení a plochy se špičkovým napětím – hlavní důvody poruch a poškození řidítek. Tradiční konstrukce objímek umožňuje působení velkých sil na svěrné šrouby, což má za následek ohýbání a eventuálně únavu materiálu a možnou poruchu. Inženýři Eastonu zjistili, že u systému, kde se nejprve dotáhne jen polovina šroubů objímek až na styčné plochy před finálním dotažením, zajišťuje styčná plocha mezi objímkami a řidítky mnohem efektivnější sevření. Tato konstrukce také eliminuje trápení s nekonečným střídavým utahováním šroubů, aby bylo při montáži dosaženo stejného utažení obou. V kombinaci s technologií DST (Distributed Stress Technology) – tvarovaných objímek - je sevření řidítek neuvěřitelně silné, s nižším namáháním svěrných šroubů a s nižším vnitřním napětím objímek. EXP exkluzivně využívá technologie Top Lock a DST, a nabízí tak systém řidítek s významně zvýšenou pevností, tuhostí a výkonností.


 

 

VÝVOJ A TESTOVÁNÍ

EASTON bere svoje výrobky velmi vážně. Vyvíjí je s jediným cílem : vyrobit nejlepší možné produkty, které vylepší a zvýší výkonnostní úroveň sportovců, kteří je používají.

Od té doby, kdy mnoho výrobků EASTON posunulo hranice možností v materiálech, hmotnosti, pevnosti a výkonnosti, byl třeba nalézt způsob, jak je porovnávat a testovat. V 80.letech byli založeny laboratoře Easton Sports Lab v zařízení Van Nuys v jižní Kalifornii. R&D inženýři EASTONU využívají nejmodernější testovací zařízení pro jedny z nejpřísnějších testů v oboru. Tyto vědomosti jim umožnily nejen vylepšit stávající řidítka, ale znovu nastavit parametry, jak by měl systém řidítek a objímek fungovat.

Jaká tuhost je ta správná? Dostatečná tuhost, aby řidítka odolala ohýbání nebo kmitání při zatížení, a dostatečná tuhost pro zlepšení ovladatelnosti – nic víc. Unikátní kombinace dokonalých rozměrů, materiálů, tvarů a uceleného systému – díky tomu tato řidítka nejen zlepšují jízdní pocit, ale poskytují až 4x větší životnost než konkurence!

Vývoj i testování v laboratoři je důležitý, ale to, jak systém EASTON funguje venku ve skutečných podmínkách, to je to, o co ve skutečnosti jde. EASTON tým velmi úzce spolupracoval s jezdci a mechaniky na závodních tratích, aby otestoval všechny stránky našich výrobků v mnoha a mnoha jízdních testech. Tyto finální testy byly neocenitelné pro jemné doladění výkonnosti produktů a umožnily vyvinout nejmodernější systém řidítek pro současné motocykly.

 

 

Sortiment

ŘÍDÍTKA

Easton EXP range

 

Motokros / Supercross / Cross Country

Easton EXP

• Sedm různých tvarů pro různé styly jízdy
• Až 4x vyšší životnost – nejodolnější řidítka na planetě!
• Středová část o průměru 35mm – největší a nejlépe zajištěná upínací část
• TaperWall™ technologie – zvýšená ovladatelnost a zlepšený jízdní komfort
• Hliníková slitina EA70 – vyšší poměr pevnost/hmotnost než ostatní standardní hliníkové materiály
Limitovaná doživotní záruka

 

Freestyle
• Volba top freestyle jezdce Mata Rebauda
• Vyšší tvar řidítek s mělčím ohybem nabízí zvětšený prostor pro více triků
• Až 4x vyšší životnost – nejodolnější řidítka na planetě!
• Středová část o průměru 35mm – největší a nejlépe zajištěná upínací část
• TaperWall™ technologie – zvýšená ovladatelnost a zlepšený jízdní komfort
• Hliníková slitina EA70 – vyšší poměr pevnost/hmotnost než ostatní standardní hliníkové materiály
• Limitovaná doživotní záruka

Enduro
• Tvar s delšími konci a kratší střední částí umožňuje namontovat mnoho ovladačů na řidítka i při zkrácení řidítek
• Vyšší tvar s hlubším ohybem pro častou změnu jízdní pozice při enduru
• Až 4x vyšší životnost – nejodolnější řidítka na planetě!
• Středová část o průměru 35mm – největší a nejlépe zajištěná upínací část
• TaperWall™ technologie – zvýšená ovladatelnost a zlepšený jízdní komfort
• Hliníková slitina EA70 – vyšší poměr pevnost/hmotnost než ostatní standardní hliníkové materiály
• Limitovaná doživotní záruka

 

 

OBJÍMKY


Technologie Top Lock, Distributed stress technology, 35mm Oversize

 

 

MONTÁŽNÍ SADY

 Pozinkované šrouby z oceli třídy SAE 12.9 s Nylok® maticemi.
Precizní zpracování pro špičkové uchycení

 

 

RUKOJETIRůzné tvrdosti závodních i enduro směsí.
Design „Half Waffle“

 

 


PŘÍSLUŠENSTVÍ K RUKOJETÍM

Každé balení rukojetí Easton obsahuje textilní ochranné návleky na rukojeti, které se používají při přepravě a servisu, a dále také změkčující kroužky na vnitřní stranu rukojeti pro vyšší jízdní komfort.

 

 

LIMITOVANÁ DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA

 

- vztahuje se na každý díl systému EASTON EXP
- vztahuje se na materiálové nebo výrobní vady
- nevztahuje se na vady způsobené nesprávnou montáží, použitím apod…
- platí pro prvního majitele
- k posouzení nutno dodat doklad o zakoupení a popis závady
- možnost registrace výrobního čísla na:

 

 

 

http://www.eastonexp.com

Vyhledávání podle vozidel

Osobní nastavení podvozku

Personal suspension settings

Katalog podle výrobků

Reklamní bannery

Veškerý obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem č. 121/2000 Sb a jeho kopírování bude trestně stíháno.